Sztukateria styropianowa

Sztukateria styropianowa

Sztukateria styropianowa

Sztukateria styropianowa zewnętrzna to wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne budynków wykonane z wysokiej jakości styropianu EPS 200 pokrytego specjalną powłoką z kruszywem kwarcowym. Montujemy je z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze: zdobienniczych i tu dzięki szerokiemu wachlarzowi wzorów mamy mnóstwo możliwości dekoracyjnych oraz w celu ochronnym przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak na opady atmosferyczne.

Sztukateria styropianowa pozwala wzbogacić wygląd naszych budynków bez względu na fakt czy są to klasyczne czy nowoczesne projekty domów. Wybór dodatków sztukateryjnych jest tak szeroki, że można dopasować je do każdego rodzaju budowli. Z klasycznego prostego projektu, można stworzyć mini pałac lub sielankę w wiejskim stylu. Proste nowoczesne zabudowy nie zostały obojętne sztukaterii, można ozdobić je nie odbiegając wcale od stylu w jakim się mieszczą. Do tego wystarczy dobrać imitację drewnianych paneli elewacyjnych, których zastosowanie na ścianach elewacji sprawi, że dom będzie wyglądał przytulnie i przyjaźnie dla otoczenia.

Podstawowymi i najbardziej popularnymi dodatkami sztukaterii zewnętrznej są: listwy elewacyjne, nadokienne i podokienne, gzymsy, fasety, zworniki i wsporniki jak również kolumny i pilastry.
Ten rodzaj zdobnictwa daje nam wiele możliwości wykreowania nowego, niepowtarzalnego wyglądu naszego budynku. Mimo konkretnie wykorzystanego elementu dekoracji ważne są również inne właściwości tych dodatków. Na przykład listwa elewacyjna zamontowana wokół budynku optycznie zmniejsza jego wysokość. Pilastry zaś i kolumny, które eksponują wejścia frontowe domów, nadając wrażenie bardziej przestrzennego i wyższego obszaru drzwi frontowych.
Elementy sztukaterii styropianowej są lekki i trwałe, łatwe w montażu, dogodne do transportu. Nie wymagają kosztownej renowacji, wstępnie zaleca się pokrycie ich warstwą farby akrylowej lub silikonowej. Co również zaliczamy do zalet sztukaterii styropianowej, gdyż jej kolor możemy zmieniać wielokrotnie, w zależności jaki chcemy osiągnąć końcowy efekt wizualny naszej elewacji.